O nas - POLSKA GRUPA PRODUCENTÓW OBUWIA

O nas

O NAS

PGPO to Polska Grupa Producentów Obuwia, do którego każda osoba działająca w tej branży może się zapisać. Warto raz jeszcze podkreślić, że jest to POLSKA grupa. To słowo klucz, ponieważ chcemy skończyć raz na zawsze z podszywaniem się importerów pod polskie marki i wprowadzaniem w błąd klientów.

Wielu rodaków chce swoimi zakupami wspierać rodzimych przedsiębiorców, zwłaszcza teraz, gdy sytuacja jest niepewna. Klienci chcą czuć, że wspierają swoich i w związku z tym starają się wybierać krajowe produkty. Niestety ten trend jest perfidnie wykorzystywany przez wiele firm, które celowo umieszczają na pudełkach nazwę i kraj dystrybutora. Czasami nawet nie wiadomo, gdzie i przez kogo został wyprodukowany dany produkt, a to znacząco obniża standardy.

Poza tym poprzez takie działanie (to jest produkowanie obuwia za granicą i nieinformowanie o tym odbiorców) dochodzi do sytuacji, w których klient kupując buty teoretycznie polskich przedsiębiorców, tak naprawdę nie do końca wspiera krajową gospodarkę i rodzime firmy. I co najgorsze – on nawet o tym nie wie!

Zmienimy to, ale w tym celu potrzebujemy się zjednoczyć, dlatego liczymy na Ciebie, bo im nas więcej, tym więcej możemy zdziałać.

W końcu w grupie siła.

Dlatego też powstało to Stowarzyszenie, które zrzesza firmy z szeroko pojętej branży obuwniczej (nie tylko producenci, ale również wszyscy podwykonawcy – garbarnie, hurtownie itd.) o całkowicie polskim kapitale.

Cel jest szczytny i wspólny dla wszystkich i już teraz udało nam się wiele zdziałać – opatentowaliśmy znaczek PGPO, którym mogą posługiwać się tylko zrzeszeni i zweryfikowani producenci. Dodatkowo planujemy mocną kampanię promocyjną tego logo, dzięki czemu zaistniejemy w szerszej świadomości i klienci będą wiedzieć, po jakie obuwie sięgać.

Naklejki PGPO
Znaczek PGPO Buty Wyprodukowane w Polsce

Oczywiście poza samą promocją, stawiamy także na konkretne działania prawne. Zamierzamy wprowadzić nakaz oznaczania kraju producenta, aby nieuczciwa konkurencja nie wykorzystywała już luki prawnej do swoich celów. Jesteśmy na dobrej drodze, aby to osiągnąć, jednak potrzebujemy siły przebicia. A tą siłą są kolejni członkowie Stowarzyszenia. Im więcej nas będzie, tym więcej zdziałamy.

DOŁĄCZ DO STOWARZYSZENIA PGPO

Zachęcamy Cię do dołączenia do naszego Stowarzyszenia, jeżeli powyższe wartości są dla Ciebie ważne. A wierzymy, że są. Każdy kolejny członek zwiększa nasze szanse na sukces. I w końcu będzie nas tylu, że uda się wprowadzić uczciwe zmiany w prawie. Skorzystają na tym wszyscy, zarówno producenci, jak i klienci, więc z pewnością warto.

Koszt członkostwa w stowarzyszeniu to 600 zł/rok dla firm produkujących obuwie oraz 120 zł/rok dla innych podmiotów. Nie trwonimy tych środków, ale inwestujemy w działania, które przyniosą wszystkim satysfakcjonujące rezultaty. Dołącz klikając tutaj.

Chcemy stworzyć społeczność, która nie tylko walczy o duży, wspólny cel, ale również wspiera się na co dzień.

Zobacz nasz profil na Facebooku.

do góry