W sobotę w Klasztorze oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskie spotkali się obuwnicy i sympatycy branży. Dzień obuwnika czyli święto Kryspina i Kryspiniana to dla nas czas integracji i wspólnych rozmów. Tak było i tym razem.

Przy zaangażowaniu i inicjatywie ze strony Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni spotkało się ponad 30 osób. Dyskutowaliśmy o rozwoju branży i jej dalszych losach. Niezmiernie ważnym dla nas jest aspekt wsparcia lokalnych przedsiębiorstw oraz walki o poprawne znakowanie pochodzenia towaru na obuwiu. Niestety obecne przepisy prawa nie obligują importerów do takich działań, przez co cierpi lokalny rynek, polscy przedsiębiorcy i cała gospodarka. Obecnie można mieć zarejestrowaną w Polsce firmę i zlecać produkcję poza jej granicami, aby nazywać się polskim producentem obuwia. Jest to zdecydowany element nieuczciwej konkurencji.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą a następnie wspólnym obiadem. Serdeczne podziękowania dla Pana Marka Góreckiego z Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego za perfekcyjną organizację i wspólne działanie na rzecz branży.

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: