Zakończył się dwudniowy Kongres Zawodów, Kwalifikacji i Umiejętności, który odbył się w Krakowie z ramienia Ministerstwa Edukacji i Rozwoju. Kongres dotyczył szeroko pojętej edukacji przez całe życie oraz kwestii tworzenia BCU i określenia kwalifikacji poszczególnych BCU. PGPO było uczestnikiem tego kongresu wraz ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach oraz Szkołą im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspólnie tworzymy ten projekt, który jest niezwykle istotny dla regionu i branży obuwniczej.

Po tych dwóch dniach śmiało mogę powiedzieć, że edukacja w Polsce zmienia się na lepsze. Kwalifikacje, jakie powstają są ustalane w oparciu o konsultacje z instytucjami branżowymi czy bezpośrednio z przedsiębiorcami. To duży krok naprzód bo nie tworzymy sztucznych zawodów, które nie mają pokrycia na rynku pracy. Słuchamy przedsiębiorców i wspólnie tworzymy kwalifikacje niezbędne dla branży. Następnym krokiem będzie spotkanie z branżowcami i dyskusją w tym zakresie.

Wziąłem również udział w panelu dyskusyjnym, w którym wymienialiśmy się informacjami i wiedzą z danej branży. Bardzo fajne doświadczenie, które pokazało że temat butów jest niezwykle żywy. W końcu każdy je ma . Audytorium słuchało z zaciekawieniem i padło wiele dodatkowych pytań także po zakończeniu panelu. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jest spore zainteresowanie polskimi butami ale po pierwsze konsumenci nie zdają sobie sprawy z tego, ze znane marki na rynku to niekoniecznie polskie produkty a po drugie mają problem z dotarciem do obuwia wyprodukowanym w Polsce. Mamy sporo do zrobienia w kwestii świadomości dobrego wyboru, wsparcia polskich przedsiębiorców i zdrowia bo przecież zdrowie zaczyna się również od dobrego obuwia

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: