W dniu 04.11.2021 roku odbyły się w siedzibie PGPO warsztaty dla członków Stowarzyszenia, przedsiębiorców z woj. małopolskiego, które miały na celu przedstawienie koncepcji stosowania naklejek „PGPO Buty Wyprodukowane w Polsce”.

Idea naklejek

Ideą naklejek „PGPO Buty Wyprodukowane w Polsce” jest wsparcie branży obuwniczej. Na rynku istnieje wiele słabej jakości obuwia importowanego z Dalekiego Wschodu. Ponadto w prawie Unii Europejskiej istnieje luka prawna, która importerom nie nakazuje stosowania oznaczenia co do kraju pochodzenia towaru. Oznacza to, że importerzy mogą podszywać się pod polskich producentów tym samym wprowadzając konsumentów w błąd. Jest to bezwzględnie element nieuczciwej konkurencji, który bezpośrednio uderza w nasze rodzime firmy, które zatrudniają wielu pracowników i w Polsce płacą podatki.

Naklejka holograficzna PGPO Buty wyprodukowane w Polsce

Naklejkę „PGPO Buty Wyprodukowane w Polsce” traktujemy jak swego rodzaju certyfikat. Wyłączne prawo do stosowania naklejki ma nasze Stowarzyszenie, które udostępnia licencji producentom obuwia. Stowarzyszenie ma również prawo do przeprowadzenia kontroli aby zapobiegać próbom nadużyć.

Wyżej wspomniane naklejki posiadają holograficzny element, który utrudnia ich podrobienie. Ponadto nasze Stowarzyszenie wystąpiło do Urzędu Patentowego RP o zastrzeżenie znaku towarowego Nr Z.516185.

Ulotki

Nieodłącznym elementem naklejek są ulotki informujące konsumenta o akcji. Są one dołączane do każdej pary obuwia, dzięki czemu mamy pewność, że dotrze ona do rąk właściciela butów. Chcemy, aby akcja nabrała tempa i liczymy na ogólnopolską kampanię. Chcemy, aby ww. znak był znakiem rozpoznawalnym i dawał konsumentowi pewność, że buty które kupił pochodzą z Polski i są bezpieczne.

Ulotka PGPO
Ulotka PGPO

Wsparcie

Nasze spotkanie wsparł program Małopolska Lokalnie i Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych. Otrzymaliśmy dofinansowanie na wykonanie naklejek oraz ulotek co znacznie ułatwi dalszą działalność stowarzyszenia.

Ogromne podziękowania należą się również firmie VSS Sp. z o.o. za nieodpłatne pozyskanie środków na promocję inicjatywy oraz stałe wsparcie Stowarzyszenia.

Dodatkowe informacje

Jeśli jesteś producentem obuwia i chcesz przystąpić do akcji skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie: 791-619-107. Udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia i przeszkolimy jak używać naszych materiałów.

Daj się zobaczyć konsumentom i wesprzyj polski przemysł obuwniczy!

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: