W dniach 11-12 październik 2023 roku odbyły się kolejne targi Polshoes – edycja wiosna 2024. I tym razem nasze stowarzyszenie było obecne na tej edycji targów aby spotkać się z członkami, porozmawiać o sytuacji i wysądować obecną sytuację na rynku obuwniczym.

Musimy przyznać, że ostatnia edycja targów dopisała pod względem odwiedzających. Hala wystawiennicza była niemalże pełna w trakcie obu dni wystawienniczych. Pytanie, jak to się przełożyło na zamówienia producentów obuwia bo importerzy raczej powodów do narzekania nie mieli.

Branża obuwnicza nadal ma spore problemy – mowa o produkcji krajowej. Wysokie koszty produkcji sprawiają, że obuwie wyprodukowane w kraju jest znacznie droższe od obuwia importowanego. Niemniej jednak ankieta przeprowadzona przez nasze stowarzyszenie na naszym profilu Facebook daje spore nadzieje, gdyż konsumenci jednoznacznie opowiedzieli się za obuwiem wyprodukowanym w Polsce, nawet gdy to będzie droższe. Faktem jest, że konsumenci mają problem z dotarciem do sklepów sprzedających polskie obuwie – brak wiedzy/mapy oraz identyfikacją takowego obuwia. Niestety nieuczciwość importerów jest na tyle duża, że co poniektórzy celowo podszywają się pod polskich producentów, wprowadzając ich w błąd np. stosując polskie flagi na opakowaniach jednostkowych. Ale z tego typu nieuczciwą konkurencją walczymy i będziemy walczyć. Temat ten będzie poruszony w ministerstwie na kolejnym spotkaniu.

Targi Polshoes w obecnej edycji posłużyły nam również do spotkania się z najbardziej zaangażowanymi członkami stowarzyszenia w sali konferencyjnej. Omawialiśmy kolejne działania, które są niezbędne do podjęcia w najbliższym czasie w celu reaktywacji branży. Poruszyliśmy również tematy do omówienia na spotkaniu w Ministerstwie.

Szczególne podziękowania należą się firmie Galant, która dumnie reprezentuje nasze stowarzyszenie i wspiera naszą ideę i cele. Nasze logotypy pojawiają się na flocie firmy, koszulkach i butach. Życzymy sobie, aby pozostali członkowie poszli ich śladem.

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: