Jak co roku w Krakowie odbyły się targi Polshoes w dniach 27-28/04/2022. Nie zabrakło na nich naszego Stowarzyszenia. Dzięki licznym firmom wystawienniczym mogliśmy porozmawiać o problemach i szansach w branży w nadchodzących miesiącach. Wielu z naszych członków wystawia swoje kolekcje na targach Polshoes. To świetna okazja do tego aby się spotkać i podtrzymać relacje. Dziękuję wszystkim, z którymi udało się porozmawiać.

Wg. mnie nastroje w branży nie są złe. Widoczny jest wyraźny podział między tych, którzy skoncentrowani byli na współpracy z Ukraina i Białorusią i to te firmy w tej chwili najbardziej cierpią. Ci, którzy swoją uwagę skupili na Polsce i zachodzie Europy nie mają powodów do narzekań, gdyż zamówień mają dużo.

Ważnym elementem współpracy, niezależnie od tego czy mowa o wchodzie Europy czy o zachodzie, są płatności i cash-flow. Zatory płatnicze nie sprzyjają prowadzeniu biznesu stąd moim zdaniem kontrahenci, którzy zalegają z płatnościami będą coraz częściej eliminowani i zastępowani innymi. Wymusza to na producentach obuwia obecna globalna sytuacja. Odnieść można wrażenie, że w tej branży producenci obuwia prowadzą swoje biznesy kosztem większych graczy na rynku.

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: