Zakończyła się jesienna edycja targów Polshoes 2022. Jak było tym razem? Na pewno inaczej jak w trakcie ostatniej edycji. Zapraszam do krótkiego podsumowania naszym okiem.

Targi Polshoes

Targi Polshoes są najbardziej znanymi targami obuwniczymi w Polsce. Od lat organizowane przez Pana Marka Góreckiego, który mimo pandemii nie przerwał imprezy. To był trudny czas dla niego jak i dla całej branży, która odczuła znaczny spadek sprzedaży. Co roku organizowane są dwie edycje: wiosenna i jesienna w dwóch destynacjach w Polsce: Warszawie i Krakowie. Obecna edycja jesienna odbyła się wyłącznie w Krakowie i trwała dwa dni.

Targi Polshoes

Nastroje w branży

W trakcie imprezy dało się wyczuć ożywienie i dobre nastroje. W pierwszym dniu pojawiła się znaczna ilość kupujących a zewsząd na korytarzu było słychać różne języki w tym ukraiński, słowacki czy węgierski. To dobry znak, gdyż oznacza, że pojawili się potencjalni klienci. Z rozmowy z producentami wynikało, że na rynku brakuje obuwia. Trudno się dziwić, skoro warunki prowadzenia działalności gospodarczej po okresie pandemicznym nie należą do łatwych. W prawie podatkowym w Polsce zaszły znaczące zmiany. Do tego nastąpiły zmiany w kwestii zatrudnienia, płacy minimalnej czy składki zdrowotnej. Koszty prowadzenia działalności gospodarczej znacznie wzrosły przez co część zakładów została zamknięta. Ci co pozostali na rynku nie mają lekko ale też nie poddają się.

Dobrym znakiem było pojawienie się zamówień. Wiele producentów twierdzi, że ma zaplanowaną produkcję co najmniej do końca roku. Wielu boi się podwyżek energii i niepewnie patrzy w przyszłość. I tu trudno się dziwić, gdy za wschodnią granicą toczy się wojna.

PGPO na targach

W trakcie jesiennej edycji targów Polshoes 2022 nie mogło zabraknąć naszego stowarzyszenia PGPO. Dzięki takim wydarzeniom możemy spotkać się z częścią członków i porozmawiać o bieżącej sytuacji w branży ale i stowarzyszeniu. Cieszy nas każde dobre słowo jakie słyszymy w kierunku stowarzyszenia. Nie uchylamy się też od krytyki. Ta, zawsze jest pożądana, gdy tylko jest konstruktywna. To nie jest łatwy czas zważywszy na ogólną sytuację globalną. Mimo wszystko robimy swoje na tyle ile możemy i na tyle ile nas stać. Największym projektem jaki obecnie realizujemy jest Branżowe Centrum Umiejętności (BCU), które będzie mogło kształcić w zakresie obuwnictwa. O tym projekcie informuję na bieżąco na naszej wewnętrznej grupie Whatsup ale również na Facebooku na naszym profilu.

Jesienna edycja targów Polshoes 2022 i nasi członkowie:

 

Podziękowania

W imieniu swoim i naszych członków chciałbym serdecznie podziękować organizatorowi targów Polshoes Panu Markowi Góreckiemu za okazane wsparcie, zarówno w trakcie imprezy jak i wsparcie finansowe w postaci darowizny, jaką przekazał na cele statutowe stowarzyszenia.

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: