Skóra z jabłek – czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Polska marka stworzyła taką skórę. Jest w 100% biodegradowalna i przyjazna dla środowiska oraz użytkownika, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji.

Skóra z jabłek

Problem skór syntetycznych jest już chyba wszystkim dobrze znany? Po pierwsze nie powinno się ich nazywać skórami bo te, kojarzą się z czymś naturalnym. Skóry syntetyczne takie nie są a dodatkowo zawierają wiele substancji szkodliwych np. ropopochodnych. De facto skóra z jabłek to też nie skóra. Jest to materiał skóropodobny, którzy przypomina właściwościami skórę naturalną a głównie nadaje się do zastosowania w obuwnictwie i przemyśle tekstylnym.

Pierwsza polska marka

Firma bio2materials jest pierwszą polską marką w sektorze ekologicznych i zrównoważonych tekstyliów. Zajmują się tworzeniem materiałów pochodzenia organicznego. Do produkcji skóry używa się wytłoków z jabłek, który stanowi największy odpad organiczny z przetwórstwa owocowo-warzywnego w Polsce. W sezonie wytwarzany jest w ilości około 500 ton na dobę. Inspiracją była włoska firma Vegea, która do produkcji materiału wykorzystuje wytłoczyny po winogronach. Pierwszy portfel ze skóry z jabłek trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Bio materiał skóra z jabłek

https://bio2materials.com/

Korzyści, jakie niesie za sobą nasz produkt to przede wszystkim mniej zanieczyszczeń i ekologiczny sposób produkcji. – czytamy na stronie Bio2Materials.

Czy skóra zyska popularność konsumentów? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno trend skór alternatywnych rośnie w siłę. Niemniej jednak takich projektów już kilka powstało. Istnieje skóra z liści ananasa, winogron, kukurydzy a teraz jabłek. Na półkach sklepowych obuwia wykonanego z takich skór nie widać. Czy to kwestia niszowa czy może trudność w przebiciu się lobby przemysłu skórzanego?

Podziel się tym artykułem...

Komentarze: